Foreninger med faste mødetidspunkter

Esbjerg

MANDAG

Hjerneskadeforeningen 
Pårørendegruppe 
4. mandag i md. kl. 16-18

Hjerneskadeforeningen
Café for skadede
3. mandag i md. kl. 10-12

Læring for Livet
Livets Cafe
Mandag i lige uger kl. 13-15

TIRSDAG

ACA 
Voksne børn af alkoholikere
Hver tirsdag kl. 18.30-20.30 

Bedre Psykiatri 
Samtalecafé
1. tirsdag i md. kl. 19-21

Det Gode Råd                                
Hver tirsdag kl. 16.30-18.00

Fnuggeline
1. tirsdag i md. kl. 16.30-18.00

Forbrugerrådet Tænk
Hver tirsdag 13-18

Hjernesagen 
Selvhjælpsgruppe
Tirsdag i ulige uger kl. 14.30-16.30

Hyggeklubben
Hver tirsdag kl. 15-17

OCD Foreningen 
Ungegruppe
3. tirsdag i md. kl. 19-21

ONSDAG

Fibromyalgi Netværksgruppe

3. onsdag i md kl. 13.00-15.30                              

Grønlandsk Rådgivningskontor
Café 
Hver onsdag kl. 12.00-16.30

Hjerneskadeforeningen
Pårørendegruppe for børn 7-12 år
1. onsdag i md. kl. 16-17

Hjerneskadeforeningen
Pårørendegruppe for unge 13-18 år
1. onsdag i md. kl. 17-18

Varmestuestrik Danmark
Onsdag i ulige uger kl. 10-12

Veterancafè Esbjerg
Hver onsdag kl. 16-21

TORSDAG

ACA 
Voksne børn af alkoholikere
Hver torsdag kl. 19-20

AA—Anonyme Alkoholikere
Hver torsdag kl. 19-20

Dansk Blindesamfund 
Kreafeén
Torsdag i lige uger kl. 10-16

Depressionsforeningen 
Selvhjælpsgruppe
Hver torsdag kl. 19-21

Hjernesagen 
Pårørendegruppe
Sidste torsdag i md. kl. 16-18

Hjerneskadeforeningen 
Madklub
Torsdag i ulige uger kl. 16-19

Parkinsonforeningen 
Netværksmøde
3. torsdag i md. kl. 15-17

LEO Club Esbjerg
1. torsdag i md. kl. 19-22

FREDAG

AA
Hver fredag kl. 19.30-20.30

LØRDAG

Mentornetværket
Sprog Caféen
Hver lørdag kl. 10-12

SØNDAG

ACA 
Voksne børn af alkoholikere
Hver søndag kl. 14.30-16.30

MA-Marijuana Anonymous
Hver søndag kl. 19-20

Sorggruppen for børn og unge
Den sidste søndag i md.

Ribe

MANDAG

Frivillignet Ribe
Café aften
Hver mandag kl. 19-21

Frivillignet Ribe
Madklub
1. mandag i hver md. kl. 14-19

TIRSDAG

Ældre Sagen
Socialt samvær og kortspil
Hver tirsdag kl. 13-17

Ældresagen Ribe – Optimisterne – 1 gang i md. kl. 19.00 til 22

ONSDAG

Frivillignet Ribe
Dansk Blindesamfund
2. onsdag i md. kl. 14 – 16

TORSDAG

Netværksgruppen i Ribe
Hver torsdag kl. 14-16

Hjerneskadeforeningen
Café for skadede
3. torsdag i md. kl. 14 – 16

Ældresagen Ribe
Socialt hygge og canasta – Torsdag i ulige uger kl. 10 – 12

Bramming

TIRSDAG

De Tabte Pund
Tirsdag i ulige uger kl. 18-20

Vejen Videre
Netværksgruppe
1. tirsdag i md. kl. 10-13

ONSDAG

Ældre Sagen
Socialt samvær og strikkecafe
Onsdag i ulige uger kl. 9.30-11.30

Multiklubben
Hver onsdag kl. 18.30-20.30

LØRDAG

Varmestuestrik Danmark
1. lørdag i md. kl. 13-15                        

SØNDAG

Ældre Sagen
Søndagscafé
En gang om md. kl. 14

Esbjerg

Exnersgade 4
6700 Esbjerg
Telefon 7545 7085
Mail Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Træffetid:
Mandag, onsdag og torsdag kl. 10-15
Tirsdag kl. 10-17

Ribe

Tangevej 6D
6760 Ribe
Telefon 7545 7085
Mail Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Træffetid:
Tirsdag i ulige uger kl. 15-17

Bramming

Jernbanegade 8
6740 Bramming
Telefon 7545 7085
Mail Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Træffetid:
Tirsdag i lige uger kl. 15-17